Чи потрібен взагалі дренаж на ділянці?

Ми часто недооцінюємо значення дренажних труб, колодязів та дренажних систем взагалі для грунту і часто ставимо запитання – чи потрібен дренаж на ділянці? І тільки коли виникають проблеми з відведенням поверхневих вод, ґрунтовими водами, підтопленням ділянки і фундаменту ми починаємо шкодувати про те, що свого часу не подбали про організацію якісної і професійної дренажної системи.

Слід обов’язково відзначити, що дренаж потрібен майже у всіх випадках проведення ґрунтових робіт. Так само як і зовнішня каналізація. Дренажу можна уникнути в тому разі, якщо ділянка розташована таким чином, що вода не затримується на поверхні , а відразу стікає,  або якщо грунт включає в себе значну кількість піску і  вода  швидко поглинається.

Дренаж є своєрідним регулятором повітряного і водного режимів в грунті. Як коренева система дерев і інших рослин, так і різні організми, в грунті, потребують води і кисню в певному обсязі.

Надлишок або нестача води позначаються дуже несприятливо для всього рослинного і тваринного. Взяти наприклад газонну траву – від надлишку вологи вона буде сповільняться в зростанні, знижується щільність, а якщо ж вологи і кисню занадто мало, то трава буде засихати. Такі ж процеси відбуваються і з деревами і з чагарниками.

Якщо не зробити правильну систему дренажних труб і колодязів, то можуть постраждати не тільки мікроорганізми і рослини, але й будівлі (підвальні приміщення) і садові будівлі, ландшафт і освітлення.

Виходячи з вищесказаного, при проектуванні, обов’язково потрібно планувати грамотну дренажну систему. Важливо враховувати різні особливості і нюанси, такі як глибина грунтових вод, щільність грунту і інші. Встановлювати дренаж можна як на всій ділянці, так і на деякій його частині. Головне передбачити, щоб в дренаж потрапили низькі ділянки рельєфу.

Щоб дренаж був максимально ефективним, потрібно правильно визначити ухил грунту на рельєфі ділянки. Один з найпростіших способів – поспостерігати, куди тече вода після дощу. У разі допущених помилок, вони відразу можуть бути виявлені по застою води. Усунення помилок  на даному етапі не повинно викликати проблем.