Монтаж та проектування теплих стін

Монтаж теплих стін

Сьогодні стінне опалювання ще не є масовим явищем, але стабільне зростання попиту на такі системи дає зрозуміти, що зовсім скоро вони залишать позаду за популярністю не лише конвекційне опалювання з використанням радіаторів, але і затребувані сьогодні теплі підлоги. Монтаж систем в стінах приміщення дає ряд експлуатаційних переваг, а окрім цього, укладання труб на вертикальні поверхні, що не піддаються серйозним навантаженням, набагато простіше, ніж їх розміщення в конструкції підлоги. Також варто відмітити і відносно просте укладання труб, незрівняне з тією, яку виконують, виготовляючи теплі стелі роботи відрізняються меншою трудомісткістю і займають менше часу.

Особливості проектування теплих стін

Проектування стінових систем опалення має ряд важливих особливостей, без урахування яких неможливо добитися високої ефективності їх роботи. В першу чергу при розрахунку враховують температурний режим стіни, яка стане основою для системи. Як правило, опалювання монтують на зовнішніх стінах, що є основним місцем витоку тепла з приміщення. Температурний режим зовнішньої стіни – один з найбільш важливих параметрів, що лежать в основі проектування. Це легко пояснимо – теплі стіни, монтаж яких виконаний на основі конструкції, що погано утримує тепло, матиме невисоку ефективність. У зв’язку з цим, перш ніж приступати до роботи, треба розглянути варіант зовнішнього утеплення стін приміщення, якщо це можливо.

Ще однією умовою при проектуванні є дотримання стабільної витрати теплоносія у будь-якій ситуації. Управління продуктивністю такої опалювальної системи зміною витрати неприпустимо, оскільки такий підхід може привести до заповітрювання системи. Також параметри устаткування підбираються з урахуванням того, щоб швидкість води в трубопроводах контура не опускалася нижче 0,25 м/с. Це також робиться з метою не допустити заповнення системи повітрям. Треба враховувати, що установка повітрявідводів у верхніх точках магістралі, хоч і рекомендована, але не є панацеєю від цієї проблеми.

Монтаж системи

Щоб змонтувати теплі стіни водяні якісно, необхідно зробити ретельну підготовку стін. Порядок виконання цих робіт наступний:

  • Поверхню очищають від забруднень і неміцних покриттів;
  • Стіну грунтують спеціальним складом глибокого проникнення;
  • Конструкцію штукатурять або, якщо нерівності незначні, наносять вирівнюючий шар шпаклівки.

 

Після того, як поверхня стала рівною, приступають до підготовки основи для трубопроводів. Як і тепла підлога, стіни з контуром обігріву потребують теплоізоляції, щоб тепло не йшло за межі приміщення. Виняток становлять лише випадки, коли поле монтується в перестінку і обігріває суміжні кімнати.

Після підготовки основи на поверхні стіни розміщують сітку для фіксації труб або спеціальні монтажні шини. Труби розміщують так, щоб вони рівномірно заповнювали поверхню стіни, але при цьому не створювали зайвих вигинів. Після того, як укладання опалювального поля завершене, систему запускають і перевіряють її працездатність. Якщо усі умови дотримані, то можна приступати до обробних робіт – поверх трубопроводів закріплюють армовану сітку і наносять шар штукатурки, а потім чистову обробку. Штукатурять зазвичай в два шари, розміщуючи між ними додатковий армуючий шар з сітки. Загальна товщина обробного шару на такій стіні має бути не менше 1 см, але при цьому не перевищувати 3-4 см В цьому випадку забезпечується краща тепловіддача з мінімальними втратами. Іноді, якщо опалювання монтується в процесі будівництва будівлі, поле заливають бетонною сумішшю, заздалегідь встановивши опалубку.

Обов’язковою умовою при виконанні робіт є точна прив’язка магістралі з виконанням виконавчої схеми. Це дозволить уникнути прикрих непорозумінь при необхідності закріпити що-небудь на теплій стіні і полегшить ремонт системи у разі виникнення проблем.

Якщо ви запитаєте думку людей, що мешкають в приміщенні, де в якості опалювання використовується тепла стіна, відгуки будуть виключно позитивними. Цей спосіб підтримки в приміщенні комфортної температури не лише економить до 11% витрат на опалювання, але і забезпечує в кімнатах м’який, сприятливий мікроклімат без різких зональних перепадів температур і зайвої сухості повітря.

Доступна ціна, якість, сертифікати та наявність на складі дозволяє нам розширювати географію своїх споживачів від Києва і з доставкою по всій Україні.