Стадіон Футбольного Клубу «Зестафоні», Тбілісі (Грузія)

Наша компанія вже декілька років здійснює поставки дренажних труб і колодязів на об’єкти спортивної індустрії в Україні та за її межами (футбольні стадіони, гольф поля, тенісні корти та ін.). Першим значним об’єктом в цій області став стадіон Футбольного Клубу «Зестафоні», м.Тбілісі (Грузія). Складне інженерне завдання в проектуванні і підборі водовідведення та дренажу була вирішена за допомогою гофрованих двостінних труб і колодязів.

Спорудження футбольного поля або іншого спортивного об’єкту передбачає нерівний рівень грунту з високою прохідністю води. Дренажна система потрібна в будь-якому випадку, щоб уникнути тяжких наслідків від можливих погодних ситуацій, затоплення ділянки грунтовими водами.

Сьогодні дренажні труби вирішують безліч проблем, але в основному вони знижують ступінь ґрунтової вологи (підвищена вологість викликає дискомфорт, створює освіту грибка, заледеніння стін), не дають грунті перетворитися в болото (підвищена вологість змінює склад трав’яного покриття, призводить до загибелі флори).

Для того щоб дренажна система справлялася з вищепереліченими проблемами, важливо якісно підібрати саме дренажні труби. Від звичайних вони відрізняються тим, що у них є отвори, що дозволяють прибирати вологу з ґрунту. Їх діаметр варіюється від характеристик ділянки, але є ряд умов, яким повинні відповідати дренажні труби для каналізації: порожниста поверхню всередині; стійкість до максимального тиску, перепадів температури; забезпечення вільного струму води; міцність до протистояння тиску в грунті і сезонним погодних умов.

Дренажні труби в бухтах вважаються максимально зручними при переміщенні і транспортуванні. Довжина труби в бухті залежить від калібру. Таку трубу можна придбати окремо (і відрізок). Труби відрізняються по глибині закладки і жорсткості.

Види дренажних труб:

Існують різні види типізації труб, серед яких можна назвати наступні.

За конструкцією бувають одно-, двошарові. Одношарова дренажна труба гофрована має міцну поверхнею. За допомогою збільшеної гнучкості вона захоплює велику площу води. Двошарові дренажні труби гофровані містять високу очищається і воздухосушітельную функції, непогано тримають ухил дренажної системи.

По класу поділяються на пластичні і менш пластичні (жорсткі). Залежно від матеріалу, з якого виготовляються труби: гнучкі – з полімерних матеріалів (відповідає дренажна труба для каналізації і дренажу в бухтах) і жорсткі – в штангах.

Особливості деяких видів труб:

Дренажна труба 100 мм, 160 мм, 200 мм, 315 мм відрізняється по діаметру і має величезні переваги перед іншими трубами. Застосовується при осушенні зеленої території, бігових доріжок та прилеглих ділянок, облаштуванні траншей. Для довговічності таких труб бажано укладати їх в грунт з фільтрами. Дренажна труба перфорована використовується при ліквідації надлишку ґрунтових вод. Виробляються вони з полівінілхлориду і поліпропілену, що дозволяє їм бути стійкими до хімічної дії води зі стоків.

Якщо правильно вибрати систему, за допомогою якої буде укладатися водостік, вони легко впишуться в ділянку.