Участь у міжнародному форумі AQUATERM – 2019

У Києві з 14 по 17 травня 2019 р. пройшов всеукраїнський форум AQUATERM – 2019!

У виставці взяли участь співробітники нашій компанії, спільно з Виробничої компанією  «ХІТПЕКС УКРАЇНА».

Початок виготовлення виробів із зшитого поліетилену припадає на 70-ті роки ХХ століття. Перші розробки були представлені швейцарською компанією, проте дослідження різних матеріалів для прокладки довговічного трубопроводу почалися ще раніше. У 1960-х роках Томас Енгель розробив і запатентував поперечно-зшиту варіацію поліетилену (PEX-a). Даний вид кріплення послужив базовою основою для заводів і фабрик, що випускали труби із зшитого поліетилену в великих обсягах. Шведський вчений і припустити не міг, що його знахідка знайде таку популярність у всьому світі. Енгель не рахував свій матеріал благонадійним і практичним, тому продав патент німецьким, японським колегам.

Сьогодні РЕХ-а по праву вважається основою для виготовлення труб на сучасних виробництвах. Удосконалити ідею Томаса змогли лише в 1990-х, зшиваючи поліетилен за допомогою силану – PEX – b. На це десятиліття припала і розробка металопластикових виробів.

Переваги і характеристики зшитого поліетилену

Незважаючи на сучасну наявність багатого асортименту товарів для прокладання трубопроводу, великою популярністю користуються фітинги і труби Heatpex, виготовлені із зшитого поліетилену, від ізраїльського бренду, який має виробничі потужності в Україні. Маючи унікальні характеристики, вироби із зшитого поліетилену стали лідерами продажів на сучасному ринку.

Властивості матеріалу :

  • здатність виносити температурні перепади, включаючи підвищений рівень тепла до 110 °С, не тріскатися при заморожуванні і разморожуванні води у трубах;
  • цей матеріал простий в роботі, монтажі – для установки знадобляться лише труби і фітинги;
  • ефективне з’єднання комплектучих системи;
  • має тривалий період експлуатації : для холодного середовища – не менше 50 років, для гарячого постачання водою – від 30 років бездоганної служби;
  • має унікальну здатність відновлювати первинну форму після деформації;
  • гнучкість і пластичність фітингів і труб Хітпекс із зшитого поліетилену дозволяє прокладати їх у багатьох труднопрохідних грунтах, зменшуючи кількість додаткових з’єднань, переносити потужні гідроудари без ушкоджень конструкції водопроводу;
  • згинати конструкцію можна “холодним способом”, без використання зварювальних установок;
  • компактні габарити і малий діаметр дозволяють прокладати трубопровід непомітно, приховуючи його за каналами, плитами, гіпсокартоном, виводячи на зовнішню сторону лише незначні елементи з’єднань;
  • матеріал таких труб має стійкий опір до дії агресивних речовин.

Переваги виробів із зшитого поліетилену для теплих підлог

Ключовою особливістю, що відрізняє зшиту варіацію виробу від стандартної, є стійкість і відсутність деформації при великих температурах. Здатність не розм’якшуватися, не втрачати міцності під постійною дією тепла дозволяє використовувати труби для теплої підлоги і в інших системах водного опалювання. Ці вироби мають наступні переваги при монтажі теплої підлоги, що висувають їх на лідера серед конкурентів:

  • стійкість до утворення корозії;
  • перешкода скупченню бруду, мулу, моху;
  • легка вага, просте складання, установка;
  • здатність витримувати перепади тиску, температури;
  • мають підвищену шумоізоляцію;
  • мають молекулярну пам’ять;
  • екологічно безпечний матеріал;
  • купити труби Heat – Pex в Україні можна за доступними цінами;
  • гнучкі і міцні;
  • мають великий термін користування (більше 50 років).

Недоліки матеріалу

Попри те, що достаток переваг приваблює купити труби Heat – Pex в Києві, доречно знати про деякі недоліки зшитого поліетилену. Їх варто враховувати при монтажу конструкцій.

  1. Істотний недолік, який не можна ігнорувати, – конструкція чутлива до дії прямих сонячних променів, має високий коефіцієнт теплового розширення. Це означає, що їх не можна використовувати на відкритому просторі – на вулиці, відкритих ділянках. Під дією ультрафіолету матеріал втрачає свої властивості, з часом деформуючись, роблячись непридатним.
  2. Повороти системи вимагають кріплень, тому треба додатково фітинги купити Heat – Pex в Києві. Інакше труби не збережуть форму через свою гнучкість.
  3. Руйнування матеріалу відбувається також під дією кисню. Якщо повітря потрапить у внутрішній шар конструкції – почнеться швидке руйнування зсередини. Особливо з’єднувальні місця дуже уразливі до проникнення кисню.
  4. Не виключені сторонні ушкодження. Зшитий поліетилен піддається як дії поверхнево-активних речовин, так і може бути пошкоджений гризунами або іншими підземними мешканцями.
  5. Труби для теплої підлоги Хитпекс встановлюють, як правило, на чорнову підлогу. Це необхідно для гарячих магістралей з метою зниження ризику провисання конструкції. Якісні вироби не прорвуться, але зважаючи на гнучкість можуть провиснути, утворюючи недоречні поглиблення.
  6. Супутні незручності прихованого монтажу. Як і будь-які внутрішні комунікації, трубопровід вимагає попереднього зняття декоративного покриття, під яке буде встановлена система.

І хоча ці недоліки меркнуть перед достоїнствами зшитого поліетилену, на практиці їх краще уникати. Проте не можна сказати, що виробники не реагують на уразливі деталі виробів. Вони розробили декілька способів “обійти” недоліки :

  • для уникнення дії ультрафіолетових променів труби зовні покривають захисним лаком;
  • для створення кисневого бар’єру додають внутрішній захисний шар;
  • різноманітність розмірів і діаметрів дозволяє робити монтаж менш “хворобливо” для зовнішньої обробки.

Кожна система опалювання вимагає надійних конструкцій. На сьогодні труби із зшитого поліетилену – це оптимальне рішення для устаткування внутрішніх магістралей.

Особливості конструкції, виготовлення труб Heat – Pex

Головна відмінна риса трубних конструкцій Heat-Pex – наявність багатьох шарів у своєму складі. Для забезпечення максимального збереження тепла використовують п’ятишарові труби.

Зважаючи на таку багатошаровість РЕХ труби не спотворюють форми при стоградусній температурі переносимої рідини. Тому саме їм віддають перевагу при установці системи теплої підлоги.

Щоб виготовити РЕХ-труби, використовують метод екструзії : поліетилен розплавляють, а потім надають необхідної форми. Завершальний етап обробки – вакуумне калібрування. Після цього, вироби поставляють на продаж в різній формі – бухти або відрізи, виходячи з діаметру.

Технічні параметри РЕХ-труб

Прагнення створити універсальні труби, однаково добре відповідні для усіх магістралей, не дає зупинятися виробникам на досягнутому. Проте характерні риси матеріалу не дозволяють використати його для усіх видів опалювання :

  • температура плавлення – 200°С, горіння – 400°С;
  • розтяжка на розрив – 350-800%;
  • структура щільності на кубічний метр – 940кг.

Виробники потурбувалися про асортимент вибору виробів, пропонуючи труби, діаметром від 12 до 250 мм

Незважаючи на приголомшливі технічні характеристики, така конструкція не підійде для кожного виду теплопостачання. Причина – гранично допустимий показник температури води і тиску.

Серед маси існуючих способів зшиття поліетилену найчастіше використовують 3:

  • передоксидный (РЕХ-а), забезпечує до 85% зшивання, шляхом дії перекисом водню;
  • хімічний (радіаційний) – РЕХ-х роблять, використовуючи силанову обробку, для РЕХ- d застосовують радикали азоту, результат – 65%;
  • фізичний (РЕХ-с), припускає дію рентгенівського випромінювання, отримуючи до 70% зшивання.

Найстійкішими вважаються вироби, що пройшли пероксидну обробку, зважаючи на зв’язок більш ніж 85% молекулярних з’єднань. Такі труби найбільш стійкі до механічної дії.

Різновиди зшитих поліетиленових труб

Враховуючи недоліки і вразливі місця поліетиленових труб, були створені альтернативні варіанти. Труба Pert вирішує проблему з дією ультрафіолету. Використовуючи октен при виробництві, вироби виходять підвищеної термостійкості і міцності. Проте для систем теплопостачання вони не годяться, зважаючи на необхідність підтримки температури не менше 60 градусів.

Інші варіанти проходять апробацію або знаходяться в режимі розробки і вдосконалення.

Установка системи опалювання із зшитих поліетиленових труб

Для максимально правильного і довговічного монтажу труб РЕХ-а потрібно фітинги купити Heat – Pex в Києві, щоб виробники труб і з’єднувачів не розрізнялися. Вашій увазі пропонуємо декілька рекомендацій для установки системи :

  • максимально зменшуйте число поворотів і з’єднань – так магістраль буде надійніша;
  • при вуличній температурі нижче 10 градусів матеріали повинні полежати в кімнаті до досягнення такої ж температури, як в приміщенні;
  • ніші для прихованого монтажу мають бути більші в діаметрі, ніж самі труби, зважаючи на подальше розширення останніх;
  • сплануйте ревізійні люки, що забезпечують доступ до механічних з’єднувачів;
  • обов’язково проведіть контрольний запуск системи після монтажу;
  • залиште систему працювати декілька днів, перш ніж закривати зовнішніми матеріалами і робити обробні роботи.

Вибираючи труби із зшитого поліетилену, необхідно звертати увагу на колірну і заводську маркіровки, що містять інформацію про випуск і середовище використання труби. Рекомендуємо придбавати труби в спеціалізованих магазинах для зниження ризику купівлі підробки.