Дренажний блок, або дренажний тунель?

Дренажні блоки в нашій країні часто порівнюють з дренажними тунелями. Дренажні тунелі на ринку України, як відомо, представляє  торгова  марка Graf . Принципи роботи цих унікальних систем дуже схожі. І дренажний блок (модуль), і дренажний тунель  приймають пікове (залпове) скидання, а вже потім очищена вода потрапляє в грунт через спеціальні отвори.

І дренажний блок (Stormbox) і дренажний тунель (Graf)   – це відмінний замінник дренажних полів, бетонних кілець і щебеневих ям.

Якій системі віддати перевагу, що вибрати? Дренажний блок, або дренажний тунель? Давайте розберемося!

Дренажний блок  Stormbox (PipeLife): довжина – 1200 мм;  Ширина – 600 мм; Висота –  300 мм;  Об’єм (л) – 216; Матеріал – поліпропілен; Вага –  8 кг; Можливість приєднати трубу – 110, 160, 200, 300, 500 мм;  Можливість укладання один на одного в глибину – є; Використання під автомобілем – легковий, вантажний.

Дренажний тунель Graf : Довжина – 1200 мм; Ширина – 800 мм; Висота – 510 мм; Матеріал – поліпропілен; Вага – 11 кг; Можливість приєднати трубу – 110, 160 мм;  Можливість укладання один на одного в глибину – нема; Використання під автомобілем – легковий.

Як ми бачимо, і дренажні тунелі Граф і дренажні блоки Стормбокс не мають особливої різниці,  і відрізняються лише властивостями витримувати навантаження.

Ці системи добре функціонують в приватному будівництві, але якщо мова піде про промислові об’єкти, то укладання один на одного дає економію площі, і звичайно ж вертикальне навантаження тут грає не останню роль. У блоків вона значно вища, ніж у дренажних тунелів.