Настінне і стельове опалювання

В сьогоднішніх умовах і при нинішніх цінах на тарифи, поверхневе опалювання (теплі стіни) набирають популярність. Енергія тепла, яку отримують поверхні стін і стелі за рахунок вмонтованих під штукатурку труб, розподіляється рівномірно по усьому приміщенню. Це дозволяє економити на енергоносії, за рахунок зниження температури в системі. Теплі стіни так само створюють дуже сприятливу атмосферу для людини, оскільки нижча температура в приміщенні підвищує відчуття комфорту, сприятливо впливає на нервову систему, підвищується розумова активність. (Тепла стіна може виступати у вигляді обігріву приміщення як самостійна система, так і в комбінації з теплою підлогою або з радіаторами). Так само перевагою настінного опалювання є те, що із-за низької конвекції в приміщенні, практично відсутня циркуляція пилу.

Настінне опалювання в літній період може використовуватися так само і для охолодження.

Основні переваги теплих стін:

1М.КВ.=1СЕКЦІЯ РАДІАТОРА тепловіддача 1м² до 160Вт; ЕКОНОМІЯ ЕНЕРГОНОСІІВ до 63% (газ,електроенергія,пеллети); ЕКОНОМІЯ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ  50-70%; МІНІМАЛЬНА КОНВЕКЦІЯ ,як наслідок, відсутність циркуляції пилу; МАКСИМАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ТЕПЛОГЕНЕРАТОРІВ (тепловий насос, конденсаційний котел, сонячні колектори); ФУНКЦІОНУВАННАЯ ПАРАЛЕЛЬНО З ІНИШИМИ ВИДАМИ ОПАЛЕННЯ («тепла підлога»,радіатори); НЕ СПАЛЮЄ КИСЕНЬ за рахунок  низької температури поверхні; АЛЬТЕРНАТИВА КОНДИЦІОНУВАННЮ (робота в режимі охолодження в теплу пору року); РОЗМІЩЕННЯ НА СТЕЛІ  (інсталяція системи можлива на будь-якій поверхні  приміщення); КИСНЕВИЙ EVOH БАРЬЕР РОЗМІЩЕНИЙ В СЕРЕДИНІ ТРУБИ захищений від механічних пошкоджень; ШВИДКИЙ І ПРОСТИЙ ПРОЦЕС МОНТУВАННЯ

Випромінювана енергія створює особливе відчуття тепла і комфорту. Поверхневе опалювання в приміщенні дозволяє досягти  відчуття комфорту для людини  навіть при температурі  на 2-3°C нижче, в порівнянні з традиційними методами опалювання. Адже не секрет, зниження температури усередині приміщення на 1°C  дозволяє заощадити близько 5-6% тепло втрат, отже цей вид обігріву не лише дає відчуття комфорту при менших витратах теплової енергії, але й вигідно відбивається на гаманці клієнта.

Використання теплового насоса, сонячних колекторів або конденсаційного котла дозволяє забезпечити низьку температуру теплоносія в теплій стіні, що підвищує ефективність роботи цього устаткування.

Не варто забувати, що скорочення енергоспоживання зменшує навантаження на довкілля. А це на сьогодні є дуже вагомим аргументом на користь подібних систем (водяні теплі стіни).

Слід також згадати і про сприятливий вплив поверхневого опалювання (теплі стіни, теплі стелі, тепла підлога) на здоров’я людини : пил не піднімається конвективними потоками повітря, як у випадку з радіаторним опалюванням, а повітря не таке сухе за рахунок зниження температури на 2-3°C, що супроводжується поліпшенням (підвищенням) відносної вологості.

Перевагою поверхневого опалювання перед радіаторним опалюванням також є те, що ця система не займає корисної площі. Проте слід враховувати розміщення шаф і інших предметів меблів при плануванні системи поверхневого опалювання.