Внутрішня каналізація. Чавун або пластик?

Ми вже стали забувати, що внутрішня каналізація (як і зовнішня) може бути чавунна.

Чавун увійшов в життя людини дуже давно. Широке поширення цей матеріал отримав у всіх сферах життя людини багато століть назад і сантехнічне обладнання не було винятком. Ми до цих пір чудово користуємося радіаторами, ваннами і люками. Ну і звичайно ж чавунна внутрішня каналізація (труби та фітінги).

Основні якості чавуну – міцність, ливарні властивості, дешевизна і доступність.

За радянських часів внутрішня каналізація в основному була з чавуну (50мм, 110 мм). З’єднання труб чк було не найпростіше – за допомогою клоччя, смоли, цементу та ін.

Так само в ХХ столітті люди почали використовувати полімери.

На відміну від чавунних труб, пластикові труби для внутрішньої каналізації (поліпропіленові, ПВХ та ін.) з’єднуються досить просто – за допомогою розтруба з гумкою.

У чавунної каналізації були завжди особливі властивості: висока міцність, стійкість до різних температур, пожежна безпека, шумопоглинання, хімічна стійкість.

Але також відомі і недоліки чавунних труб: велику вагу, схильність до корозії, складність монтажу.

З тих пір як внутрішня і зовнішня каналізації стали все більше і більше виготовлятися з полімерів, виробниками ретельно вивчалися якості чавунних труб. І плюси і мінуси.

Зараз ми використовуємо труби для внутрішньої каналізації (безшумна і звичайна каналізація) з ПВХ, поліпропілену та інших матеріалів. Споживачі можуть спостерігати як каналізаційні труби стають більш міцними і стійкими до різних температур. Останнім часом відомі виробники додають такі якості як ударостійкість і хімічна стійкість.

На відміну від чавунних, полімерні труби для внутрішньої каналізації мають більш різноманітний асортимент труб і фітингів (діаметри – Ø32мм, 40мм, 50мм, 75мм, 110мм, 160мм, довжина і т.д.).

До неперевершених достоїнств чавунних труб завжди ставилася безшумність каналізації. Але і це питання виробниками пластикових труб вже вирішене. Крім цього виробники нізкошумної каналізації (як наприклад PipeLife) виготовляють труби, які мають ще й високу зносостійкість, мають ідеально гладкий внутрішній шар, ударостійкість і морозостійкість.

Удосконалення полімерних труб для внутрішньої каналізації відбувається за рахунок змін структури (спінений матеріал і ін.), багатошаровості, поєднання різних матеріалів (композитні труби) і т.д.

Такі інноваційні властивості, в результаті усіх цих удосконалень, отримала безшумна каналізація Master-3 (PipeLife). Система являє собою звуконепроникні труби для внутрішньої каналізації. Спеціальна конструкція стінок труб не допускає поширення шуму при роботі сантехнічного обладнання. Це надає користувачам винятковий комфорт в обслуговуванні і дозволяє забути про існування каналізаційних мереж.

Стіна безшумної труби Master-3 виготовлена ​​з трьох шарів. Гладкий внутрішній шар не дозволяє забруднюватися трубі і частково відповідає за пригнічення шуму. Посилений середній шар відповідає за жорсткість і також приглушує звуки, а зовнішній шар забезпечує виняткову довговічність. Зовнішній шар виконаний в приємному коричневому кольорі.

Завдяки своїм властивостям безшумна каналізація Майстер-3 має високу стійкість до ударних навантажень навіть при низьких температурах.