Колодязі VULKAN 1000 мм

Сучасні підземні комунікації неможливо уявити без оглядових колодязів. Споруди, що складаються з кілець, дозволяють не тільки контролювати та обслуговувати водопровід, каналізацію та дренаж, але й служать точками з’єднання та повороту магістралей. Донедавна найпопулярнішими були залізобетонні конструкції. Але вони поступово йдуть у минуле, тому що їх тіснять із ринку полімерні колодязі. Ціна їх трохи вища, але, враховуючи експлуатаційні характеристики та низку інших переваг, усі витрати повністю виправдані. Колодязі VULKAN – одні з найвідоміших на українському ринку. Вони відмінно зарекомендували себе в різних областях застосування.

Як виготовляються полімерні колодязі VULKAN

В основі колодязів із полімерних матеріалів лежить міцний пластик. Зазвичай це вторинна сировина високої якості. В якості наповнювача використовується дрібний пісок. Для додання додаткової стійкості до зовнішніх факторів, в матеріал додають різні присадки, а для однорідного кольору – барвники. Через багатокомпонентний склад сировини, ці колодязі також називають композитними. Кільця виготовляють у формах, під дією тиску та високої температури. Матеріал спікається в монолітну речовину з низькою пористістю, щільною і при цьому легкою.

Композитні кільця мають ребра жорсткості, що збільшують їх стійкість до вертикальних та бокових навантажень. Криниця VULKAN здатна витримувати вагу до 25 тонн, тому її можна використовувати навіть на проїжджій частині та в місцях роботи технологічного транспорту та спецмашин. Для точного та щільного з’єднання кільця забезпечують системою кріплення паз-шип. Елементи колодязя щільно встановлюються один на одного і не потребують трудомісткого закладення швів. Полімерпіщаний композит можна вважати екологічним матеріалом, тому що він не виділяє у навколишнє середовище токсичних речовин і легко утилізується.

Чим композитні колодязі кращі за бетонні?

 Сьогодні пластикові колодязі купити так само просто, як і залізобетонні. При цьому на композитні вироби попит стрімко зростає. Це пов’язано з тим, що вироби VULKAN пропонують низку важливих переваг, які недоступні конструкціям з бетонної армованої суміші. Насамперед слід згадати, що на кільця з полімеру виробник дає офіційну гарантію 100 років. Сам композит не втрачає своїх властивостей протягом 400 років! Колодязі з бетону передбачають експлуатацію протягом 50 років, при цьому гарантія передбачає лише збереження основних властивостей, таких як форма та цілісність стін.

Найнебезпечнішим ворогом будь-якої криниці вважаються волога та агресивні хімічні сполуки. Вони потрапляють на стіни виробу як зовні, з ґрунтовими водами, так і зсередини, у процесі експлуатації споруди. Вода, заповнивши пори бетону, в зимовий час замерзає, викликаючи появу мікротріщин. Хімічні речовини, особливо луги та кислоти, поступово руйнують бетон та армуючий каркас. Надають дію на бетон також органічні речовини. Щоб уникнути цих проблем, бетонні колодязі обробляють зовні бітумним праймером та антисептиками, що захищають бетон від руйнування. Композитні колодязі не бояться цих факторів. Пористість полімеру всього 0,03%, тому вода не має жодних шансів. До дії хімії та біологічних впливів композит також байдужий. Кільця з полімерпіщаної суміші можуть без обмежень використовуватись у діапазоні температур від -65 до +160 градусів Цельсія. Це уможливлює експлуатацію таких колодязів у будь-якому кліматичному поясі, а також у районах з агресивними ґрунтовими водами.

Важливою перевагою композитних кілець перед бетонними, можна вважати їхню вагу. Якщо бетонний виріб важить близько 500 кг, то кільце з полімеру від 40 до 60 кг. Це означає, що для їх транспортування та монтажу не потрібно залучати вантажопідйомні механізми. Двоє людей легко розвантажать вироби, а 3-4 здійснять монтаж колодязя з використанням звичайних мотузок. При цьому полімерні кільця не бояться ударів як бетонні, які можуть повністю зруйнуватися від падіння з невеликої висоти або удару. Полімерні колодязі купити можна для установки в місцях, куди немає доступу спеціальної техніки і можна покладатися тільки на людський ресурс і підручні засоби.

Після установки бетонних кілець готовий колодязь піддають ретельній герметизації. Для цього використовують цементний розчин та бітумну мастику. Обробка конструкції проводиться в два етапи – шар розчину повинен добре застигнути, перш ніж буде нанесений шар бітуму. При цьому надійність такої обробки невисока – при невеликій усадці, спричиненій поганою підготовкою основи або дією ґрунтових вод, шви можуть луснути. Композитні колодязі обробляють у місцях стиків силіконовим герметиком чи бітумом у невеликих кількостях. Замки шип-паз забезпечують хорошу щільність посадки навіть із мінімальною обробкою. При цьому готова полімерна криниця практично не боїться зсувів.

Установка колодязів неминуче пов’язана з підготовкою технологічних отворів для труб, драбин та інших конструкцій. Для роботи з бетоном використовується потужне обладнання і робота займає чимало часу. Зробити отвір або встановити анкер у полімерному кільці набагато простіше, завдяки особливостям матеріалу. Закладка труб і гільз у стінках композитних конструкцій також не викликає великих труднощів. Полімерні колодязі Київ значно економлять час і сили при підготовці до експлуатації і в цьому їхня безперечна перевага перед бетонними конструкціями.

Особливості композитних кілець VULKAN

Сучасні оглядові пластикові колодязі Київ збираються з кілець із заявленим діаметром 1000 мм. При цьому варто зважати на те, що внутрішній діаметр такого виробу становить 930 мм, а зовнішній – 1100 мм. Точність продукції із полімернопіщаної суміші дуже висока, тому відхилень у розмірах майже не буває. Висота стандартного кільця VULKAN всього 200 мм, що дозволяє робити точний набір підземної конструкції по висоті. Важить кільце 44 кг і його легко переміщують два монтажники без допоміжної техніки.

В основі полімерного колодязя встановлюється штатне дно. Його діаметр – 1060 мм, а висота – 40 мм. Вага цієї частини колодязя становить 42 кг і її можна встановлювати без крана. З нижнім кільцем дно стикується за простою схемою паз-шип, яка стала стандартом для композитних конструкцій такого типу. Крім цього, в комплект колодязя входить горловина із зовнішнім діаметром 1070 мм та майданчиком під основу люка 770 мм. При цьому передбачено, що діаметр лаза в оглядовий колодязь складе допустимі 600 мм. Ця частина конструкції має висоту 140 мм за вагою 55 кг. Встановлюється горловина за принципом паз-шип, як і всі інші частини конструкції. Криниця комплектується люком, який розрахований на навантаження до 25 тонн.

Пластикові колодязі, ціна яких з кожним роком дедалі демократичніша, можуть використовуватися практично без обмежень. Вони встановлюються на внутрішньоквартальних системах водопостачання, каналізації та дренажу, на виробництві, у тому числі у найскладніших умовах експлуатації. Особливо затребувані такі конструкції у власників приватних будинків та дачників. Основна перевага систем VULKAN для них полягає у невеликій вазі деталей та їх довговічності. Відіграє роль і те, що монтаж проводиться швидко і включає мінімум процесів і обмежену кількість додаткових матеріалів.

Це сертифікована продукція європейської якості, переваги якої давно оцінили за кордоном та у нас у країні. Композитні кільця виготовляються на високотехнологічному обладнанні за пильним контролем якості на всіх стадіях виробництва. Після виливки та чистової обробки кожен елемент колодязя проходить ретельний контроль якості, перш ніж вирушити до споживача.

Варто особливо уточнити, що якщо виготовити залізобетонне кільце можна і в кустарних умовах, підробка композитних елементів виключена через складність технологічних процесів. Тому, купуючи кільця для колодязів VULKAN, ви можете бути впевнені, що маєте справу лише з оригінальними високоякісними продуктами, на які поширюється офіційна гарантія від виробника.